Versünnep
A munkaközösség immár hosszú ideje minden évben megrendezi a versünnepet, melynek szokásos időpontja a április 11-e (vagy egy ehhez közel eső dátum), a magyar költészet napja, József Attila születésnapja. A versünnep alkalmával összegyűlünk egy körben, ki-ki elhozza és felolvassa azt a számára fontos költeményt, amely az adott év versünnep-tematikájához kapcsolódik. Olykor éneklünk is, megzenésített verseket. Nem elemzünk, nem körítünk: hallgatunk és átélünk.
2020 - Lírai tükörszilánkok
Ebben az évben a digitális tanrend miatt nem fizikailag, hanem online gyűltünk össze a versünnep alkalmával, és a Padlet felületén gyűjtöttünk össze magyar költők verseiből 1-4 sorból álló idézeteket, így létrehozva egy izgalmas lírai kaleidoszkópot színes költeményszilánkokból.
Az eredmény: 28 költő összesen 53 versrészlete. A tábla megtekinthető itt. (A megnyíló kép az oldal alján található gombokkal nagyítható.)
2018
A 2018-as versünnep némiképpen formabontó módon nem a magyar, hanem a nemzetközi költészetnaphoz kapcsolódott, amely március 21-én van. Ennek megfelelően a tematikai megkötés az volt, hogy bármilyen eredeti nyelvű jelentős verset lehet hozni, de csak igényes magyar fordításban (illetve magyarul, amennyiben magyar versről van szó). Ezen az alkalmon, tehát 2018. március 21-én a következő versek hangzottak el:
- William Wordsworth: Táncoló tűzliliomok
- Szergej Jeszenyin: A farkas halála
- Konsztantinosz P. Kaváfisz: Ithaka
- József Attila: Születésnapomra
- Varró Dániel: Leltár
- Szabó Magda: Bárány Boldizsár - Tizenhatodik bégetés
- Ady Endre: Finita...
- Lackfi János: Mit kíván a magyar nemzet?
- Kányádi Sándor: Kések
- Weöres Sándor: Ének a teremtésről
- Dsida Jenő: Krisztus
- Johann Wolfgang von Goethe: A Tündérkirály
- William Butler Yeats: Utazás Byzantiumba
- Weöres Sándor: Az éjszaka csodái
- Reményik Sándor: Kegyelem